Drapaki dla kota

Wiadomo, że każdy kot potrzebuje czegoś co mógłby drapać. Jeśli nie zapewnimy mu drapaka raz dwa wyszarpie nici z tapicerki kanapy czy fotela albo pozostawi ślady na meblach. Sami mieliśmy z tym problem na początku kiedy to kotka upatrzyła sobie narożnik mojej kanapy. Oczywiście natychmiast zaopatrzyliśmy się w prosty drapak i jakoś trzeba było zachęcić Lunę do korzystania z tego. Pisałam o tym wcześniej więc już nie będę wracać do tematu. Dzisiaj chciałam pokazać dość fajny pomysł na drapak.
Koty w naturze drapią pnie drzew więc dlaczego by nie wykorzystać ich jako drapaki? Ładnie oczyszczony, z wystającymi konarami całkiem dobrze prezentuje się w domu. Znalazłam w sieci kilka przykładów takich naturalnych drapaków, co prawda do kupienia ale czy nie można się pokusić o wykonanie tego w domu? Zresztą nie ma co opisywać, najlepiej pokazać.
 

Ustawiony pod kątem pień powinien zachęcać do drapania a wiszące zabawki na pewno to ułatwią bo kot usiłując złapać jedną z nich automatycznie będzie zmuszony do opierania się o wystające konary. Dodatkową zabawką jest umieszczony w norce ping pong, prawie jak mysz :) Kiedy kot będzie próbował go złapać piłeczka będzie chować się głębiej ale nie wyleci gdyż zewnętrzny otwór jest nieco mniejszy niż jego średnica. Myślę, że można w tym przypadku po wydrążeniu norki nałożyć (nakleić) odpowiedni pierścień z tworzywa, bądź innego materiału.

Na stronie catsplay.com można znaleźć wiele innych przykładów drapaków z pni drzew.

Komentarze

  1. Super pomysł. Może wykorzystam, gdyż w gruszę w moim ogrodzie strzelił piorun i wysycha. Bambiś się ucieszy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Drabinki dla kotów

Wózek dla kota

Nosidło dla kota