czwartek, 12 lutego 2009

Kocia wieża

Nasza Luna ma tymczasowo, tak na szybko zrobioną kocią wieżę z trzech dużych kartonów, pisałam o tym wcześniej. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe i już rozglądam się za ciekawymi pomysłami.
Natrafiłam na stronę Caboodle gdzie prezentowana jest wieża wykonana właśnie z kartonu.

Na pewno nie jest to trwałe ale łatwiej wymieniać na nowe, modyfikować itp. Nie zachęcam do kupna kartonów za 30 dolarów :) bo przecież można coś podobnego zrobić samemu. Niekoniecznie musi to wyglądać tak jak na zdjęciu, można wykorzystać najzwyklejsze pudła, posklejać je ze sobą bezpiecznym dla kotów klejem, powycinać otwory i przejścia między kartonami. Górne powierzchnie można wyścielić kawałkami wykładziny dywanowej, do środka włożyć kocyk, przymocować z boku lub jeszcze lepiej w środku dyndającą zabawkę… oj możliwości jest ogrom.  Kolejny przykład wieży, którą można zrobić z solidnych kartonów:
Myślałam o zrobieniu wieży-drapaka nieco bardziej trwałej, z drewna i tekturowych rur po wykładzinie ale teraz zastanawiam się czy nie prościej będzie właśnie z kartonów? Może tylko dobiorę mocniejsze i ładniejsze niż te zmontowane na szybko.
A może Jpop zmobilizuje się i jednak zrobi coś trwalszego? Przyniósł już kawałek jakiejś szafki, która idealnie pasowałaby na podstawę solidniejszej wieży, czy jak też nazywają kociego drzewka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybrane dla Ciebie