sobota, 18 kwietnia 2009

II Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów (20-26.04.2009)

Przekarmiane, zbyt mała ilość ruchu, a przede wszystkim brak wiedzy na temat prawidłowego żywienia zwierząt to najczęstsze przyczyny postępującej epidemii otyłości psów i kotów. I tak jak w przypadku ludzi, tak i u zwierząt otyłość to poważna choroba. Cukrzyca, zwyrodnienie stawów, choroby serca i choroby układu oddechowego to jej najczęstsze skutki. W ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów”
20 kwietnia b.r. rusza II Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów, podczas którego będzie można skonsultować prawidłową wagę psa i kota, a także uzyskać poradę lekarską i wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia zwierząt.
Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów ma zwrócić uwagę na narastający problem otyłości psów i kotów, informować właścicieli zwierząt o zdrowotnych konsekwencjach nadwagi, a także uwrażliwić ich na konieczność stałego kontrolowania masy ciała zwierząt w gabinetach weterynaryjnych. Akcja ma także zmobilizować właścicieli otyłych zwierząt do rozpoczęcia leczenia choroby w gabinecie weterynaryjnym. W ramach akcji, między 20 a 26 kwietnia b.r. w całej Polsce prowadzonych będzie szereg działań edukacyjnych skierowanych do właścicieli zwierząt, na temat profilaktyki i możliwości leczenia otyłości psów i kotów.
Strażnicy Psiej Wagi ruszą do parków.. W weekend poprzedzający Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów tj. 18 oraz 19 kwietnia w największych miastach w Polsce pojawią się dwuosobowe patrole edukacyjne, które będą docierać do przebywających na spacerze właścicieli psów i informować o problemie otyłości. „Strażnicy psiej wagi” będą wręczać właścicielom psów materiały edukacyjne na temat otyłości, karty prawidłowej wagi i zaproszenia do najbliższych gabinetów weterynaryjnych na konsultację z zakresu prawidłowej wagi zwierzęcia. Dla psów przewidziane są specjalne gadżety – piłeczki zachęcające do bardziej aktywnego spaceru i większej dawki ruchu. Strażnicy pojawią się w miejscach, gdzie można spotkać najwięcej czworonogów czyli w parkach. 18 i 19 kwietnia b.r. w godzinach od 12 do 16 patrolowane będą parki w 12 miastach w całej Polsce tj. w  Warszawa – Pola Mokotowskie, Kraków -Krakowskie Błonie, Poznań - Park Marcinkowskiego, Łódź - Park Poniatowskiego, Białystok - Park Zwierzyniecki, Katowice - Park Chorzowski, Lublin - Park Ludowy, Olsztyn - Park Kusocińskiego, Gdańsk – Pas Nadmorski -Jelitkowo, Bydgoszcz - Ośrodek Myślencinek, Wrocław - Park Południowy, Szczecin – Park Kasprowicza.
Zważ psa, sprawdź wagę kota w gabinecie. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Walki z Otyłością Psów i Kotów w gabinetach w całej Polsce właściciele psów i kotów będą mogli sprawdzić prawidłową wagę swojego zwierzęcia, skorzystać z konsultacji dietetycznych, czy w przypadku zwierząt otyłych wraz z lekarzem rozpocząć zrzucanie zbędnych kilogramów psa lub kota. Osoby, które odwiedzą w tym czasie gabinet weterynaryjny objęty akcją edukacyjną, otrzymają komplet materiałów edukacyjnych dotyczących prawidłowej wagi psa lub kota, a zwierze zostanie poddane profesjonalnemu badaniu masy ciała (ważenie i ocena palpacyjna). W gabinetach właściciele będą mogli dowiedzieć się jak walczyć otyłością swoich podopiecznych, jak ustrzec psa lub kota przed nadmiernym przyrostem wagi.
Strona internetowa i konsultacje on line.  Na potrzeby kampanii stworzono również specjalny serwis internetowy www.otylosczwierzat.pl.

Na stronie znaleźć można wiele informacji dotyczących nadwagi, sposobu jej zapobiegania i leczenia, a także za pomocą wyszukiwarki internetowej odnaleźć najbliższą lecznicę dla zwierząt w której można otrzymać fachową poradę na temat profilaktyki i leczenia otyłości psa lub kota. W ramach serwisu uruchomiona została także poradnia on-line, gdzie można skorzystać z porady specjalisty ds. dietetyki zwierząt.
Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybrane dla Ciebie