czwartek, 2 lipca 2009

Kupujemy karmę dla kota

Wiadomo, że suchą karmę dla kota zazwyczaj sporo taniej dostaniemy w sklepach internetowych. Biegając gdzieś po innych kocich stronach i forach, dość często spotykałam się z opinią, że Zooplus jest stosunkowo tanim sklepem. Czy rzeczywiście?
Pisałam już kiedyś, że korzystam z porównywarki cen Nokaut? Nie jestem teraz pewna czy pisałam o tym tu, czy na blogu z myszą? :) Chyba na tym drugim?
Wracając jednak do tematu, muszę powiedzieć, że te teorie przeczytane w necie są mylące.
Pozwoliłam sobie porównać ceny w Zooplus z innymi sklepami. Co prawda Zooplus nie dodaje swoich artykułów do Nokautu, ale można zrobić porównanie samemu.
Przykładowo weźmy karmę  Royal Canin Sensible 33.

W Zooplus za 4 kg zapłacimy 117 zł. Zajrzyjmy do porównywarki cen, Royal Canin Sensible 33. Jak można zobaczyć po wejść na stronę, kosztuje w zależności od sklepu od 95,00 do 119,00 zł.

royal_porownanie
Warto więc rozejrzeć się, najlepiej skorzystać właśnie z porównywarki i wybrać niższą cenę. Oczywiście teoretycznie dochodzą jeszcze koszty dostawy, jednak w wielu sklepach jest darmowa, po przekroczeniu pewnej kwoty zamówienia. Dlatego nie wystarczy samo porównanie cen, trzeba wejść do poszczególnych sklepów i sprawdzić warunki dostawy.

A co z Royal Canin Sensible 33 po doliczeniu kosztów dostawy? W Zooplus jest darmowa przy zakupach powyżej 99zł, czyli w tym przypadku nic więcej nie zapłacimy. Wybierając w Nokaucie sklep z najniższą ceną 95 zł okazuje się, że karma jest o 4 zł za tania do spełnienia warunku darmowej dostawy. :) Jednak co stoi na przeszkodzie zamówienia większego opakowania, zazwyczaj tańszego w przeliczeniu na kilogram? A jeśli to za dużo to nie lepiej, zaoszczędzone na niższej cenie pieniążki, wydąć na jakiś koci przysmak, witaminki czy drobną zabawkę unikając przy okazji opłaty za przesyłkę?

Poza niższymi cenami nie musimy tego targać do domu :) jak dla mnie to bardzo duży plus.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybrane dla Ciebie