sobota, 12 grudnia 2009

Drapak pod choinkę

Drapak jako świąteczny prezent dla naszego ulubieńca to dokonały pomysł, zwłaszcza jeśli jeszcze takiego nie ma. Właściwie trudno powiedzieć czy taki prezent jest dla kota czy właściciela? Przecież kot czując potrzebę "ostrzenia" pazurków zawsze znajdzie jakieś miejsce. Przypominam sobie, jak w pierwszych dniach pobytu Luny u nas w domu, nie mieliśmy jeszcze drapaka, kocica wybrała sobie narożnik najnowszej kanapy. :) Szybko kupiliśmy stosowną deseczkę ze sznurkiem sizalowym i po krótkiej nauce Luna ma już swoje miejsce.Przed zakupem drapaka warto zastanowić się jaki typ będzie najwłaściwszy. Do wyboru mamy wiele rozwiązań, są drapaki do powieszenia, jak na zdjęciu, są półleżące i wiele innych. Asortyment jest bardzo szeroki. Dla kotów lubiących narożniki warto kupić coś takiego.
Dla majsterkowiczów dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie drapaka własnoręcznie. W marketach można kupić gruby sznurek sizalowy w przystępnej cenie. Na zdjęciach widoczny jest, obok większego, mały drapaczek zrobiony ze zwykłej tektury owiniętej sznurkiem.

Zanim zdecydujesz się na zakup drapaka sprawdź i porównaj cenie w jednej z porównywarek, na przykład - drapaki w porównywarce cen Nokaut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wybrane dla Ciebie