środa, 24 lutego 2010

Kocie spa

Właściwe dlaczego nasz kot nie miałby mieć swojego małego spa? Przecież tak bardzo lubimy je rozpieszczać.
W sklepach internetowych zazwyczaj pod hasłem spa dla kota znajdujemy coś takiego:Urządzenie wyposażone jest m.in. w specjalne gumy do masażu, które dostarczą kotu wielu przyjemności i zajmą go na wiele godzin. Dodatkowo są tam specjalne wypustki masujące kocie dziąsła, pyszczek, powierzchnie do drapania… no tak, pod warunkiem, że nie będzie preferował foteli i kanap. :)
Innym rozwiązaniem może być; Pałąk (chyba tak można to nazwać) przypomina szczotkę. Kot może ocierać się o niego zarówno od zewnętrznej strony jak i od wewnętrznej. Całkiem ciekawe rozwiązanie, znalezione na stronie www.kittykondo.com, raczej niedostępne w naszych sklepach ale na dobrą sprawę można samemu pomyśleć o skonstruowaniu czegoś podobnego. Może wykorzystać sztuczna trawę, dostępną w sklepach ogrodniczych, trochę przypomina szczotkę.
Na tej samej stronie znalazłam jeszcze inne rozwiązanie:


Przyznaje, że ten pomysł bardzo mi się spodobał. Długa szczotka, wygięta w łuk i przymocowana do podłoża. Kot sam może szczotkować swoje futro, choć my też powinniśmy to robić dla częstszego kontaktu z naszym ulubieńcem. Ponieważ większość kotów uwielbia szczotkowanie takie niewielkie spa byłoby dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla kotów spędzających więcej czasu bez opiekuna.
Zastanawiam się tylko nad jednym, skąd wytrzasnąć taką długa szczotkę? Widziałam w sklepach agd podobne ale chyba troszkę za krótkie? Trzeba będzie dobrze rozejrzeć się bo pomysł wydaje mi się na wart wykorzystania.

1 komentarz:

  1. Jest to szczotka Agait, do odkurzaczy, za około 51,80 zł ;3
    Wierna fanka i kociara

    OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie