wtorek, 16 lutego 2010

Światowy Dzień Kota

Już od kilku lat, dokładniej od 2006 roku, 17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Koty są, według redakcji miesięcznika "Kot", jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych, mieszkają aż w 33% polskich gospodarstw domowych. Nie ma się czemu dziwić, kiedy już zagoszczą w naszych domach doceniamy ich mruczące towarzystwo, nawet jeśli wcześniej mieliśmy o nich nieco gorszą opinię. Pomysł kociego święta zrodził się we Włoszech, w Polsce został zainicjowany przez magazyn "Kot" i z roku na roku więcej o nim słyszymy. To nie tylko święto domowych pupili, żyjących w komfortowych warunkach ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na bezdomne, potrzebujące naszego wsparcia.

Te słodkie, kochane, psotne a często bardzo tajemnicze stworzenia żyją z nami przez wiele lat, są traktowane jak domownicy, więc dobrze że i one mają swoje święto. Zapewne w wielu miastach odbędą się z tej okazji różne imprezy i bardzo dobrze, zawsze zyskują na tym bezdomne dachowce. W myśl hasła propagowanego przez inicjatora kociego święta Wojciecha Alberta Kurkowskiego, "Rasowce - Dachowcom", organizowane są zbiórki darów na rzecz bezdomnych zwierząt.
Warto rozejrzeć się czy w Waszej okolicy nie ma imprez związanych z tym świętem, może przynajmniej w takim dniu znajdziemy chwilę aby pomóc bezdomnym kociakom.

3 komentarze:

 1. Wszystkiego najlepszego dla Luny!(chociaż i tak ma bardzo dobrze ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję w imieniu Lunki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tylko z okazji Dnia Kota: http://gruszkofan.blogspot.com/2010/02/kreativ-blogger-avard.html

  Pozdrawiam
  Współ-Miłośnik Kotów

  OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie