środa, 18 września 2013

Kotka i świerszcz

Dawno nic tu nie pisałam, dzisiaj postanowiłam troszkę nadrobić, a to z powodu... świerszcza.
Siedziałam przy komputerze i tak się zastawiałam co porabia kotka, bo jakoś długo jej nie widać. Poszłam na poszukiwania i kiedy weszłam do pokoju z balkonem ujrzałam taki widok.Na szczęście nie była to nowa firanka z okna, jedynie zasłonka w drzwiach balkonowych, zabezpieczająca nas przed nalotami drobnych i nieproszonych owadów. 

Podeszłam bliżej, sprawdzam co Luna tam tak obwąchuje i zobaczyłam uwięzionego świerszcza. Wyszło na to, że Luna złapała go niczym motyla w sieć. Mała spryciara. :) Świerszcz jeszcze żył, postanowiłam go uwolnić, wyniosłam na balkon, przy czym tam już nie wyglądał na żywego. A Luna oczywiście przymierzała się do dalszego molestowania. Kiedy zauważyłam, że jednak zaczyna się poruszać, w ramach reanimacji, wyekspediowałam go poza zasięg kocich łap. Luna była wyraźnie obrażona, a teraz siedzi na chłodzie i czeka, może wróci? 
8 komentarzy:

 1. Taka to już kocia natura :) Heki ostatnio upolował motyla nocnego, jednak nie zdążyłam bohatersko ocalić jego życia :(

  OdpowiedzUsuń
 2. He :) ja też nie jestem do końca pewna czy świerszcz przeżył? Ale to też zgodne z naturą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widać zdarzają się "owadożerne" koty tak jak Lunka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak widać zdarzają się "owadożerne" koty tak jak Lunka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Za to moja kotka zjada, tak ZJADA muchy. :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój ŻUJE komary! Serio, to ohydne!

  OdpowiedzUsuń
 7. A u nas w domu taka przygodę z firanką miała Niuta, która najpierw zaatakowała firankę, a potem odwrotnie i dlatego teraz w oknach nie mamy firanek w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
 8. Polowanie na owady to standard, moje dwa koty regularnie zjadaja muchy, ale do konika chyba jeszcze nie mialy podejscia ;-)

  OdpowiedzUsuń

Wybrane dla Ciebie